Počet položek: 0 0,00 Kč

Ekonomizér DNA ECO

Ekonomizér DNA ECO

kliknutím zvětšíte
DNA ECO EKONOMIZER HEXONIC
DNA ECO EKONOMIZER HEXONICDNA ECO ekonomizérDNA ECO EKONOMIZER
Zboží není skladem
Výrobce:HEXONIC CZ
Cena: na dotaz
DPH:21 %
Dostupnost:na dotaz

Související kategorie

Ekonomizéry DNA ECO

Energetická účinnost při vytápění a tepelných procesech

Jak environmentální, tak ekonomická perspektiva je důležitá v energetice (zvýšení účinnosti plynových kotlů, rekuperace a regenerace) a ve výrobních procesech vytvářejících odpadní teplo (využití odpadní energie z výrobního procesu). Standardní zařízení pro tepelné výrobní procesy má často vysokou spotřebu energie, což má za následek značné zatížení životního prostředí a značné ztráty energie do životního prostředí. Pokud se však zaměříme na vyšší účinnost zařízení, zjistíme, že takové řešení má pozitivní dopad na životní prostředí.

DNA ECO představuje odvozený produkt od dobře známého a celosvětově uznávaného DNA výměníku tepla s hexagonálně tvarovanými topnými trubicemi. Tato technologie dosahuje výrazně vyšších rychlostí přenosu tepla ve srovnání se standardním řešením, umožňuje samonosnou a samokompenzující konstrukci, a nakonec přináší obrovskou výhodu v oblasti přenosu tepla a hydrauliky.

Efektivní turbulentní a vířivý průtok zvyšuje koeficient přenosu tepla až na dvojnásobky díky geometrii šroubovitě vinutého tvaru trubky. Efektivnější oblast přenosu tepla s homogenním rozložením pole průtoku a rychlosti. Flexibilní bezpřepážkový svazek trubek, nízký pokles tlaku, potřeba kompenzátoru skořepiny a eliminace vibrací v důsledku více kontaktních bodů podél svazku trubky.

 

   Trubkový svazek vyrobený z šroubovitě vinutého tvaru tvarovaných trubek vytváří mimořádné podmínky pro dynamiku tekutin. Díky tomu, že trubkový svazek nemá žádnou rovinu symetrie spojující každý bod jedné trubky, vytvořené prostředí pomáhá snižovat disipativní energii. Proto boční průtok skořepiny přináší mnohem nižší pokles tlaku. Velká plocha pro přenos tepla je obsažena v kompaktní konstrukci.

 

Poslední vývoj technologie DNA ECO je plně nerezový modulární systém, který přináší efektivnější a adaptivnější řešení pro mnoho aplikací optimalizující využití odpadní energie.

 

Plně demontovatelný kazetový systém umožňující demontáž a čištění každého topného segmentu je vybaven izolovaným tělesem a rozvodovým systémem, připraveným k připojení po kotlích. Je však možné dodat jeden modul na přání zákazníka (samotný segment přenosu tepla), což umožňuje upravit spojovací práce na klientském potrubním systému nebo splnit rostoucí požadavky na přenos tepla.

DNA ECO economizer HEXONIC

 

Modulární ekonomizér spalin DNA ECO

Aplikace

Rekuperace odpadního tepla

  • spalin po plynových kotlích (spalování zemního plynu)
  • spalin z jiného zdroje energie (propan-butan, dřevní štěpka, biomasa)
  • odpady a  plyny z technologických procesů
  • dusík, vodík, horký vzduch

 

TECHNOLOGIE DNA v technologickém procesu – tavení hliníku

 

Základní myšlenkou je využití tepelné energie, která se uvolňuje do životního prostředí po tepelném procesu jako přebytečné teplo z procesu. Často se jedná o velkou část energie vynaložené na celý výrobní proces. Příkladem takového tepelného zpracování je tavení kovu.

Energeticky nejnáročnější je proces tavení hliníku. Během tohoto procesu je však do životního prostředí vypouštěné značné množství energie ve formě horkého spalin. Ve stávající instalaci pece s tepelným výkonem 286 KW lze průtok spalin stanovit podle STN EN 734201, což je v našem případě 0,1859 kg/s. Při počítání teploty spalin a specifické tepelné kapacity získáváme tepelný výkon ve spalinách, což v našem případě odpovídá výkonu 39 kW při ochlazení spalin z 300 °C na přibližně 100 °C.  Tato hodnota ukazuje hospodářské ztráty spojené s procesem.

Díky technologii DNA ECO je účinnost procesu mnohem vyšší.

 

https://online.fliphtml5.com/znnmk/zmce/

 

Potřebujete poradit ? Ekonomizér DNA ECO HEXONIC CZ

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam

Související odkazy

ekonomizer

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace